3 min

Dekorowanie mieszkania wcale nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Można to zrobić niedrogo – wykazując się kreatywnością i poświęceniem chociaż odrobiny czasu. 


Reklama
Loading...

Nie oszukujmy się – nawet wykonanie w mieszkaniu ściennej galerii, to też są koszty. Zakup 10 ramek (jeśli nie posiadamy jakichś starych) po kilkadziesiąt złotych każda, dobór do nich gotowych plakatów, cena za wydruki zdjęć czy grafik… wszystko to razem stworzy niemałą kwotę. Jeśli macie pilniejsze wydatki, polecamy Wam dzisiaj pomysły na DIY-dekoracje, które powinny zmieścić się w każdym, nawet najmniejszym budżecie. 

Samodzielnie namalowany obraz

Handmade picture

Takie dzieło sztuki własnego autorstwa może wyglądać bardzo efektownie. Jeśli jednak nie wierzysz w swoje zdolności – na blogach i YouTube można znaleźć tutoriale na temat wykonania takich efektownych “maziajów”.

Podobrazia można niedrogo kupić na Allegro za kilkanaście złotych (właśnie tam kupowałam wszystkie materiały na zajęcia z malarstwa na mojej uczelni, bo było najtaniej). Do malowania nadaje się również kawałek grubego kartonu albo sklejki, ale one wymagają wcześniejszego zagruntowania białą farbą. Tubka farby akrylowej, w zależności od wielkości kosztuje od kilku do kilkudziesięciu złotych. A może masz w domu jeszcze jakieś pozostałości z lekcji plastyki? Albo Twoje dzieci regularnie malują coś farbkami?

DIY z papieru – bukiet z gałązek lub dekoracja ścienna

Zwyczajny papier, bibuła i serwetki dają nieograniczone możliwości jeśli chodzi o DIY. Najprawdopodobniej materiały do takiego projektu masz już w domu. 

Świeczniki lub pojemniki ze słoików

Słoiki to niebywale “wdzięczne” w wykorzystaniu naczynia i można je ciekawie zastosować w wielu miejscach – jako świecznik, pojemnik do przechowywania na biurku, w łazience, wazon na kwiaty. Opcji jest mnóstwo.

Kawałek sznurka, słomki, czy pływający tea light i efektowne DIY gotowe.

 

Odmienienie prostej lampki

Handmade lamp

Ciekawym pomysłem jest również odmienienie prostej lampki nocnej, czy jej abażuru. 

Czasem wystarczy wykorzystać po prostu pustą szklaną butelkę i lampa zupełnie zmieni swój charakter.

 

Bądź lampa sufitowa wykonana z.. bębna pralki.

Beben_lampa

Oklejenie lub pomalowanie pojemników po artykułach spożywczych

Niektóre pojemniki po konserwach, herbacie, czy innych produktach spożywczych warto jest zachować – później wystarczy je pomalować farbą w sprayu lub okleić folią samoprzylepną.

DIY ze sznurka – zawieszenie roślin w doniczkach

Teraz coś dla posiadaczy wielu kwiatków – a gdyby zamiast zajmować parapety okien zawisły w powietrzu? Po raz kolejny wystarczy kawałek sznurka i postępowanie według któregoś z podlinkowanych pod zdjęciami tutoriali…

Wykorzystanie washi tape do odmienienia ściany, drzwi itp.

Washi tapes

 

Jaki materiał jest jeszcze stosunkowo niedrogi? Washi tape! Rolka tej kolorowej taśmy kosztuje zwykle mniej niż 10zł, a tylko zobaczcie jakie cuda można wyczarować sobie na ścianie przy jej użyciu.

I nie tylko na ścianie – okleić można też lustro, albo drzwi.

Ogłoszenie wydawcy

Podsumowanie:

  • Na zrobienie pięknych dekoracji nie trzeba wydać fortuny
  • Twój dom staje się unikalny oraz charakterystyczny
  • Satysfakcja ze zrobionych dekoracji jest nie do opisania
  • Jest to również okazja do zabawy z członkami rodziny